Patarimai, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis elektros tiekėją

Elektra 4.jpg

2020 m. gegužę įsigaliojus Elektros energijos įstatymo pataisoms, Lietuvos vartotojai, kaip ir daugelis kitų Europos Sąjungos valstybių elektros vartotojų, gavo teisę individualiai pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Šiame straipsnyje paminėsime kelis veiksnius, į kuriuos būtų galima atkreipti dėmesį, prieš priimant šį svarbų sprendimą.

Elektros tiekėjo prisistatymas

Kadangi dauguma elektros tiekėjų yra jaunos ir vartotojams mažai žinomos įmonės, prieš pasirenkant vieną iš jų savo elektros tiekėju, su jomis reikėtų susipažinti. Pats lengviausias būdas tai padaryti yra pasinaudojus įmonės oficialia internetine svetaine. Vertėtų atkreipti dėmesį, kaip elektrą tiekti siūlanti įmonė save pristatė: ar paminėjo savo veiklos sritį, darbo principus, ar nurodė, kas yra jos vadovas, ar atskleidė, kuriame Lietuvos mieste yra įkūrusi būstinę ir padalinus. Kuo daugiau informacijos yra pateikta, tuo ši įmonė yra skaidresnė.

Paslaugų pristatymas

Kitas labai svarbus aspektas renkantis vieną iš galimų tiekėjų yra jų teikiamų paslaugų pristatymas. Kiekvienas tiekėjas savo būsimam klientui privalo atskleisti, kokias paslaugas teikia, kokius elektros tiekimo planus siūlo, kokia yra teikiamų paslaugų kaina ir sutarties sąlygos. Ši informacija turi būti pateikta aiškiai, neklaidinančiai, paprasta ir suprantama kalba. Jei su šia informacija susipažinus iškilo klausimų, nedvejodami susiekite su tiekėju tiesiogiai ir užduokite jums rūpimus klausimus. Gavę atsakymus, atsakykite sau į klausimą – ar pateikta informacija jums yra suprantama ir priimtina.

Elektra 2.jpg

Atsiskaitymo galimybės

Viena iš pagrindinių elektros tiekėjo funkcijų yra savo klientams užtikrinti sklandų atsiskaitymą už suteiktas paslaugas. Prieš pasirinkdami tiekėją pasidomėkite, kokiu būdu yra pateikiamos sąskaitos už sunaudotą elektrą bei kokie yra atsiskaitymo būdai. Atsakykite sau į klausimą – ar viena ir kita jums yra priimtina.

Pagalbos linija

Prieš pasirinkdami tiekėją įsitikinkite, kad su juo bus įmanoma susisiekti nenumatytais atvejais, pavyzdžiui, jei už suteiktas paslaugas atsiųstoje sąskaitoje bus pateikti neteisingi duomenys arba namuose dings elektra. Būsimas elektros tiekėjas privalo turėti pagalbos liniją, kad jums svarbiu metu galėtų jums padėti, atsakydamas į jūsų pateiktus klausimus ar net imdamasis iniciatyvos iškilusioms problemoms išspręsti.

Žalioji energija

Jei puoselėjate draugystę su gamta ir manote, kad gamtą reikia tausoti naudojant elektrą, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių, pasidomėkite, kurie tiekėjai siūlo žaliosios elektros energijos tiekimą. Be to, kai kam gali būti svarbu, kad elektros energija būtų pagaminta Lietuvoje – tokiu atveju pasidomėkite, kurie tiekėjai parduoda Lietuvoje pagamintą elektrą.

Kad ir kurį elektros energijos tiekėją pasirinktumėte, darykite tai racionaliai – neskubėkite, gerai viską apgalvokite ir pasitarkite su mumis per mesendžerį.

Neišsirenkate tiekėjo?

Elektros kaina labai priklauso nuo to, kiek elektros sunaudojate.

Taigi kiekvienam pigiausias variantas gali būti skirtingas.

Parašykite mums mesendžeriu.